![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
MattWill | |
![]() |
Movie Buff - 170 Films Ranked
Member Since: Oct 3, 2010
Location: Los Angeles, Ca, USA
|
|
Bio: I love movies. I like most genres except horror and fantasy. Favorite genres are thriller, drama, comedy, crime and action. I especially love independent films.
| |

| 75 | Ocean's Twelve (2004) - Mar 31, 2011 |
| 90 | Crash (2005) - Mar 31, 2011 |
| 100 | What Ever Happened to Baby Jane? (1962) - Mar 31, 2011 |
| 95 | Double Indemnity (1944) - Feb 01, 2011 |
| 75 | Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000) - Feb 01, 2011 |
| 90 | Meet the Parents (2000) - Feb 01, 2011 |
| 95 | Absolute Power (1997) - Feb 01, 2011 |
| 100 | One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) - Feb 01, 2011 |
| 75 | Secretary (2002) - Feb 01, 2011 |
| 90 | Doc Hollywood (1991) - Feb 01, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |