![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Matthewabees | |
![]() |
Flick Fan - 42 Films Ranked
Member Since: Dec 2, 2008
Location: Crewe, West Yorkshire, UK
|
|
Bio: I watch a lot of films very closely. I usually aviod unhappy ones though. However, Dancer In The Dark is incredible albeit incredibly unhappy.
| |

| 80 | Little Miss Sunshine (2006) - Dec 06, 2010 |
| 80 | Juno (2007) - Dec 06, 2010 |
| 75 | The Village (2004) - Dec 06, 2010 |
| 90 | The Royal Tenenbaums (2001) - Dec 06, 2010 |
| 50 | The Dark Knight (2008) - Dec 06, 2010 |
| 80 | A Beautiful Mind (2001) - Dec 06, 2010 |
| 80 | King Kong (2005) - Dec 06, 2010 |
| 90 | Moulin Rouge! (2001) - Dec 06, 2010 |
| 70 | Zoolander (2001) - Dec 06, 2010 |
| 80 | The Day After Tomorrow (2004) - Dec 06, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |