Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Kung Fu
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Noit
Flick Fan - 14 Films Ranked
Member Since: Aug 18, 2009
Location: UK
Recent Rankings
94 Little Miss Sunshine (2006) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Very very good, Steve Carell does a surprisingly good sensible man.
86 The Meaning of Life (1983) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Brilliantly funny, although it does tend to tail off in places.
82 V for Vendetta (2006) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Natalie Portman's still hot, even when she's bald. The film's not bad either.
64 Beetlejuice (1988) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Quite good, a nice silly sunday film.
95 Burn After Reading (2008) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Truly excellent. Leaves your brain feeling like it's been bodyslammed.
86 Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977) - Aug 18, 2009
Mini-Review: A classic, but it hasn't aged very well. Especially not considering the multiple recuts it's been given over the years.
95 Batman Begins (2005) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Bloody excellent.
83 X-Men (2000) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Much better than the sequels.
92 Monsters, Inc. (2001) - Aug 18, 2009
Mini-Review: One of the best kids films of all time.
86 Toy Story 2 (1999) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Not as good as the first one, but still very very good.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Noit. Why not go rank more films, then come back and check it out again?