Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Kung Fu
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Paulmc
Flick Fan - 11 Films Ranked
Member Since: May 12, 2009
Recent Rankings
72 The Football Factory (2004) - Feb 18, 2012
Mini-Review: Whats else would u do on a sat? Pretty good show about Chelsea footballl thugs who were lucky to millwall in fa cup 3rd round. Danny dyer plays the lead role in his usual yobbish way. Overall a decent show
80 Valkyrie (2008) - Jul 16, 2009
Mini-Review: very good show, based on a true story so informative too
77 The Commitments (1991) - Jul 16, 2009
Mini-Review: it was good craic
72 Terminator Salvation (2009) - Jul 16, 2009
Mini-Review: Good movie which is let down by its ending. Did it run out of budget?
65 Brüno (2009) - Jul 16, 2009
Mini-Review: Not as good as borat!
68 Ice Age: The Meltdown (2006) - Jul 11, 2009
Mini-Review: Easy watching comedy with great graphics
70 Dodgeball: A True Underdog Story (2004) - Jul 11, 2009
Mini-Review: Excellent show, Stiller at his best since There's something about Mary. Makes me want to get back to the gym...
50 Total Recall (1990) - Jul 11, 2009
Mini-Review: Really is a poor show with a terrible ending. Though on the bright side every male fansty "three tits".
75 The Hangover (2009) - Jul 11, 2009
Mini-Review: Highly enjoyed a nice simple comedy with a few great laugh out loud moments.
72 Watchmen (2009) - Jul 11, 2009
Mini-Review: Very different. Takes a time to get to know the plot and who is who but once its clicks it gets very good. Excellent story line, thinking outside the box
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Paulmc. Why not go rank more films, then come back and check it out again?