Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jesus Camp
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Peura
Movie Buff - 340 Films Ranked
Member Since: May 1, 2009
Location: Portland, Oregon, USA
Message Sent!
500 characters left
Bio: I\'m an Art major who is transferring to Portland State University next year. I love sports, especially basketball which I have been playing for most of my life. My favorite basketball team is the Portland Trail Blazers. I love graphic novels... mostly Japanese and American.
Recent Rankings
90 Snatch (2000) - May 02, 2009
90 Young Frankenstein (1974) - May 02, 2009
85 Ocean's Eleven (2001) - May 02, 2009
90 Seven (1995) - May 02, 2009
80 The Breakfast Club (1985) - May 02, 2009
90 The Fifth Element (1997) - May 02, 2009
85 Waterworld (1995) - May 02, 2009
90 Kiki's Delivery Service (1989) - May 02, 2009
90 Pan's Labyrinth (2006) - May 02, 2009
90 American Psycho (2000) - May 02, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Peura. Why not go rank more films, then come back and check it out again?