Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Kung Fu
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Pieridae
Movie Buff - 113 Films Ranked
Member Since: Mar 16, 2006
Location: USA
Recent Rankings
83 The Abyss (1989) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Good flick.
75 Air Force One (1997) - Aug 13, 2007
Mini-Review: It was an action flick with Harrison Ford. What can I say.
60 AVP: Alien vs. Predator (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Not as good as Alien
30 Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Don;'t waste your time.
85 Apollo 13 (1995) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Good flick
70 Armageddon (1998) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Not bad if there is nothing on TV.
85 The Aviator (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: It was a very interesting story and I though well done.
74 Behind Enemy Lines (2001) - Aug 13, 2007
Mini-Review: It was OK. It glorifies war like so many of these moves, but it was entertaining.
85 Bicentennial Man (1999) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Very good movie. AI is coming, I wonder what it will be like.
72 Black Hawk Down (2001) - Aug 13, 2007
Mini-Review: The sound of constant gunfire and not much else.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Pieridae. Why not go rank more films, then come back and check it out again?