![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
PinkyRose | |
![]() |
Movie Buff - 124 Films Ranked
Member Since: Aug 28, 2009
Location: USA
|
|
Bio: I like movies.
| |

| 94 | La Notte (1961) - Aug 31, 2009 |
| 97 | Blow-Up (1966) - Aug 31, 2009 |
| 97 | L' Eclisse (1962) - Aug 31, 2009 |
| 100 | L'avventura (1960) - Aug 31, 2009 |
| 94 | Hour of the Wolf (1968) - Aug 31, 2009 |
| 88 | Vicky Cristina Barcelona (2008) - Aug 31, 2009 |
| 88 | Radio Days (1987) - Aug 31, 2009 |
| 89 | Broadway Danny Rose (1984) - Aug 31, 2009 |
| 84 | Shadows and Fog (1991) - Aug 31, 2009 |
| 85 | Sweet and Lowdown (1999) - Aug 31, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |