Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Kung Fu
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Plainview9
Flick Fan - 68 Films Ranked
Member Since: Nov 17, 2009
Location: Canfield, Ohio, USA
Bio: Student
Recent Rankings
88 Love Actually (2003) - Nov 18, 2009
Mini-Review: Like
89 The Prestige (2006) - Nov 18, 2009
Mini-Review: Good stuff.
80 Walk the Line (2005) - Nov 17, 2009
Mini-Review: This movie doesn't work that well for me. Basically the white version of Ray.
93 Black Hawk Down (2001) - Nov 17, 2009
Mini-Review: Very, very good.
100 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) - Nov 17, 2009
Mini-Review: Perfection.
92 Rounders (1998) - Nov 17, 2009
Mini-Review: Love me some Rounders.
89 Michael Clayton (2007) - Nov 17, 2009
Mini-Review: Michael Clayton is as solid a legal thriller as you'll find.
87 Go (1999) - Nov 17, 2009
Mini-Review: While similar to Pulp Fiction, it certainly holds its own.
78 The Replacements (2000) - Nov 17, 2009
Mini-Review: Meh, entertaining I suppose.
90 Reservoir Dogs (1992) - Nov 17, 2009
Mini-Review: Tarantino's breakthrough still holds up.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Plainview9. Why not go rank more films, then come back and check it out again?