Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Kung Fu
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Platypus
Movie Buff - 151 Films Ranked
Member Since: Jun 26, 2010
Location: Turkey
Gender: Female
Status: Single
Featured Reviews
72 Psycho (1960) - Jun 26, 2010
34 Lara Croft: Tomb Raider (2001) - Jun 26, 2010
Mini-Review: only good thing about the movie; Angelina Jolie.
98 Fight Club (1999) - Jun 26, 2010
82 Arizona Dream (1993) - Aug 24, 2010
32 Max Payne (2008) - Apr 16, 2011
Mini-Review: They raped Max Payne. :(
60 The Gold Rush (1925) - Aug 24, 2010
89 Brysomme mannen, Den (2006) - Aug 24, 2010
70 Up (2009) - Aug 24, 2010
Mini-Review: Like the other Pixar movies, this movie has a great start and lame ending.
46 Saving Private Ryan (1998) - Jun 26, 2010
Mini-Review: A classic American propaganda film
88 Inception (2010) - Aug 24, 2010
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Platypus. Why not go rank more films, then come back and check it out again?