Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Kung Fu
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Quail Butter
Movie Buff - 215 Films Ranked
Member Since: Oct 14, 2008
Location: Toronto, Ontario, Canada
Bio: 20. Canadian. In love. Tiny. Wicked body & vocabulary & sense of humour & temper. A few of my favourite words happen to be \"diminutive\", \"spatula\", & \"akimbo\". I\'m sensational.
Recent Rankings
95 Tropic Thunder (2008) - Nov 15, 2008
Mini-Review: Absolutely hilarious!
85 The Last Legion (2007) - Nov 15, 2008
50 Toy Story (1995) - Oct 20, 2008
Mini-Review: Meh.
80 Jack (1996) - Oct 20, 2008
Mini-Review: Cute!
55 Anastasia (1997) - Oct 20, 2008
Mini-Review: Cute enough.
25 Beethoven (1992) - Oct 20, 2008
Mini-Review: Cute-ish.
50 The Haunting (1999) - Oct 20, 2008
Mini-Review: An interesting TV movie.
30 Anaconda (1997) - Oct 20, 2008
Mini-Review: Meh.
0 Dude, Where's My Car? (2000) - Oct 20, 2008
Mini-Review: Ugh.
80 As Good As It Gets (1997) - Oct 20, 2008
Mini-Review: Funny.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Quail Butter. Why not go rank more films, then come back and check it out again?