Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Rye Bread
Film Freak - 740 Films Ranked
Member Since: Aug 6, 2008
Location: St. Joseph, Michigan, USA
Bio: I am the man
Recent Rankings
73 Monsters vs. Aliens (2009) - Oct 07, 2009
73 A Shot at Glory (2000) - Jul 29, 2009
80 Man on Fire (2004) - Jul 29, 2009
60 A Good Year (2006) - Jul 28, 2009
85 Dazed and Confused (1993) - Jul 28, 2009
75 As Good As It Gets (1997) - Jul 28, 2009
74 Full Metal Jacket (1987) - Jul 28, 2009
43 Failure to Launch (2006) - Jul 22, 2009
82 Yes Man (2008) - Jul 22, 2009
Mini-Review: I was alittle worried to see this movie because as a kid I always loved the Jim Carrey comedies and I felt that he might be washed up, but I was very surprised to find that it was actually good. I think one of the main reasons I loved this movie is because I love Zooey Deschanel.
19 The Pink Panther 2 (2009) - Jul 11, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Rye Bread. Why not go rank more films, then come back and check it out again?