![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Sapta | |
![]() |
Movie Buff - 328 Films Ranked
Member Since: Aug 8, 2009
Location: Kolkata, West Bengal, India
|

| 84 | It Happened One Night (1934) - Apr 28, 2011 |
| 73 | Tenebre (1982) - Apr 23, 2011 |
| 69 | Arsenic and Old Lace (1944) - Apr 23, 2011 |
| 75 | American Gangster (2007) - Apr 23, 2011 |
| 75 | Dark City (1998) - Apr 23, 2011 |
| 84 | The Long Goodbye (1973) - Apr 23, 2011 |
| 84 | The Tenant (1976) - Apr 23, 2011 |
| 76 | Liar Liar (1997) - Apr 23, 2011 |
| 82 | Y Tu Mamá También (2001) - Apr 23, 2011 |
| 78 | North by Northwest (1959) - Apr 23, 2011 |
| Directors | Akira Kurosawa Krzysztof Kieslowski |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |