Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Saraaaaaaah
Flick Fan - 25 Films Ranked
Member Since: Feb 26, 2010
Location: Bellbird, New South Wales, Australia
Bio: My name is Sarah, if you look that up in the dictionary, it probably won\'t be there, but if you look up \'unsystematic\', it pretty much describes me.
Recent Rankings
80 Billy Madison (1995) - Feb 26, 2010
Mini-Review: I love adam sandler movies. (:
70 Team America: World Police (2004) - Feb 26, 2010
Mini-Review: I quite like this movie, I watch it every now and then.. Whenever I'm bored.
80 WALL·E (2008) - Feb 26, 2010
Mini-Review: This movie, is a great family movie.
80 Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) - Feb 26, 2010
Mini-Review: I reaally like this movie, I didn't have high expectations for it at first but after watching it, I really enjoyded it. My favourite line is.. "You ate a whole roll of cheese and pooped in the fridge? I'm not even mad, I'm impressed."
80 School of Rock (2003) - Feb 26, 2010
Mini-Review: Any movie with Jack Black, is genuis.
80 For the Birds (2000) - Feb 26, 2010
Mini-Review: I saw this short film at the end of Monsters Inc. It has a pretty predictable story line. But its somewhat funny and cute..
90 Jumanji (1995) - Feb 26, 2010
Mini-Review: This movie, is one of those unique, weird, strange, but somewhat brilliant movies. This one would be for the whole family, watch it.
80 Happy Feet (2006) - Feb 26, 2010
Mini-Review: This movie is the cute and fuzzy type of movie, that I generally don't like, but after watching it I realised this movie.. is.. great.
80 Hancock (2008) - Feb 26, 2010
Mini-Review: All I can say is, this movie is nothing more then spectacular.
99 Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006) - Feb 26, 2010
Mini-Review: I don't know how you couldn't love this movie. The biggest highlight of this movie for me, would definatly have to be Captain Jack Sparrow. I believe this movie is a movie for all types of people. It's got romance, comdey, action, adventure and abit of horror.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Saraaaaaaah. Why not go rank more films, then come back and check it out again?