![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Savyasaci | |
![]() |
Flick Fan - 39 Films Ranked
Member Since: Jan 6, 2010
Location: Santa barbara, cA, USA
|
|
Bio: PHd, former monk, unemployed now. loving life.
| |

| 90 | The Matrix Reloaded (2003) - Jan 06, 2010 |
| 80 | WALL·E (2008) - Jan 06, 2010 |
| 87 | The Graduate (1967) - Jan 06, 2010 |
| 88 | Monty Python and the Holy Grail (1975) - Jan 06, 2010 |
| 87 | Chocolat (2000) - Jan 06, 2010 |
| 85 | Scent of a Woman (1992) - Jan 06, 2010 |
| 87 | What About Bob? (1991) - Jan 06, 2010 |
| 85 | Wayne's World (1992) - Jan 06, 2010 |
| 90 | The Bourne Identity (2002) - Jan 06, 2010 |
| 92 | Yes Man (2008) - Jan 06, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |