![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Semiramis | |
![]() |
Movie Buff - 151 Films Ranked
Member Since: Aug 13, 2006
Location: New Zealand
|

| 90 | Barton Fink (1991) - Jul 03, 2011 |
| 90 | The Big Lebowski (1998) - Jul 03, 2011 |
| 85 | True Grit (2010) - Jul 03, 2011 |
| 85 | La Strada (1954) - Jul 03, 2011 |
| 85 | L'avventura (1960) - Jul 03, 2011 |
| 100 | Fitzcarraldo (1982) - Jul 03, 2011 |
| 98 | Delicatessen (1991) - Apr 10, 2011 |
| 98 | No Country for Old Men (2007) - Mar 21, 2008 |
| 85 | Groundhog Day (1993) - Mar 21, 2008 |
| 100 | Jacob's Ladder (1990) - Mar 21, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |