![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Silencio | |
![]() |
Movie Buff - 110 Films Ranked
Member Since: Jan 7, 2009
Location: Nashville, TN, USA
|

| 84 | The Birth of a Nation (1915) - Jan 07, 2009 |
| 94 | Bicycle Thieves (1948) - Jan 07, 2009 |
| 99 | Being John Malkovich (1999) - Jan 07, 2009 |
| 100 | 8˝ (1963) - Jan 07, 2009 |
| 95 | American Beauty (1999) - Jan 07, 2009 |
| 80 | Amélie (2001) - Jan 07, 2009 |
| 94 | 12 Angry Men (1957) - Jan 07, 2009 |
| 97 | Adaptation. (2002) - Jan 07, 2009 |
| 98 | Chinatown (1974) - Jan 07, 2009 |
| 96 | The Godfather: Part II (1974) - Jan 07, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |