Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Sprinklins
Flick Fan - 11 Films Ranked
Member Since: Feb 22, 2010
Location: USA
Recent Rankings
30 District 9 (2009) - Feb 24, 2010
Mini-Review: Originality can't hide the fact that almost everything about this movie is shit.
84 Milk (2008) - Feb 22, 2010
Mini-Review: This movie is really gay.
62 Santa's Slay (2005) - Feb 22, 2010
Mini-Review: The first few opening scenes are hilarious, but there were too many moments where I was waiting for something funny to happen.
100 Epic Movie (2007) - Feb 22, 2010
Mini-Review: One of the funniest movies ever!
93 M (1931) - Feb 22, 2010
Mini-Review: Honestly, how can you not like a movie about a schizo-pedo-murderer starring Peter Lorre?
88 The Battle of Algiers (1966) - Feb 22, 2010
Mini-Review: A testament to the ills of occupation.
91 Harlan County, USA (1976) - Feb 22, 2010
Mini-Review: Fuck the bourgeoisie.
96 The Big Lebowski (1998) - Feb 22, 2010
Mini-Review: Without a doubt the funniest movies I've seen.
95 Blade Runner (1982) - Feb 22, 2010
Mini-Review: i fuckin beat off to this movie
82 Up in the Air (2009) - Feb 22, 2010
Mini-Review: Excellent performances with a good, heartwarming theme, albeit a bit heavy-handed at points.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Sprinklins. Why not go rank more films, then come back and check it out again?