![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Starecase | |
![]() |
Movie Buff - 255 Films Ranked
Member Since: Aug 30, 2008
Location: USA
|
|
Message Sent!
| |

| 90 | Touchez pas au grisbi (1954) - Sep 05, 2008 |
| 90 | Stalker (1979) - Sep 05, 2008 |
| 80 | Mamma Roma (1962) - Sep 05, 2008 |
| 80 | Scenes from a Marriage (1973) - Sep 05, 2008 |
| 40 | The Serpent's Egg (1977) - Sep 05, 2008 |
| 80 | Smiles of a Summer Night (1955) - Sep 05, 2008 |
| 95 | Winter Light (1962) - Sep 05, 2008 |
| 100 | Persona (1966) - Sep 05, 2008 |
| 90 | Hour of the Wolf (1968) - Sep 05, 2008 |
| 100 | Cries and Whispers (1972) - Sep 05, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |