![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
StlChef | |
![]() |
Movie Buff - 345 Films Ranked
Member Since: Apr 16, 2009
Location: St. Peters, MO, USA
|
|
Bio: Chef in the St. Louis area. Love movies, music, and food, with the occasional roulette...
| |

| 88 | Jack (1996) - Apr 21, 2009 |
| 89 | Be Cool (2005) - Apr 21, 2009 |
| 99 | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) - Apr 21, 2009 |
| 70 | Waterworld (1995) - Apr 19, 2009 |
| 87 | Rounders (1998) - Apr 19, 2009 |
| 65 | Road to Perdition (2002) - Apr 19, 2009 |
| 75 | The Exorcist (1973) - Apr 19, 2009 |
| 60 | Joy Ride (2001) - Apr 19, 2009 |
| 75 | Airheads (1994) - Apr 19, 2009 |
| 72 | Bad Boys II (2003) - Apr 19, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |