Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
TheGreatFuzz
Movie Buff - 182 Films Ranked
Member Since: Jun 8, 2010
Location: South Africa
Recent Rankings
81 Pay It Forward (2000) - Jun 18, 2010
88 Office Space (1999) - Jun 18, 2010
75 The Notebook (2004) - Jun 18, 2010
80 Analyze This (1999) - Jun 18, 2010
76 I Am Sam (2001) - Jun 18, 2010
91 Grindhouse (2007) - Jun 18, 2010
Mini-Review: I really enjoyed Death Proof for the genius dialogue and long entertaining realistic views on a couple mid twenties girls being girls. Planet Terror was really not my genre or taste so i am basing my score on deathproof only.
90 The Aviator (2004) - Jun 18, 2010
45 Twilight (2008) - Jun 18, 2010
55 Face/Off (1997) - Jun 18, 2010
55 Shrek the Third (2007) - Jun 18, 2010
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with TheGreatFuzz. Why not go rank more films, then come back and check it out again?