![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Thoughtgraff | |
![]() |
Movie Buff - 401 Films Ranked
Member Since: Mar 30, 2009
Location: Sacramento, USA
|
|
Bio: Almost every single Hollywood film past 1930 has been a waist of celluloid and or bytes of data.
| |

| 80 | Alphaville (1965) - Apr 02, 2009 |
| 0 | The Lost World: Jurassic Park (1997) - Apr 02, 2009 |
| 70 | Enron: The Smartest Guys in the Room (2005) - Apr 02, 2009 |
| 100 | A Clockwork Orange (1971) - Apr 02, 2009 |
| 95 | Seven Samurai (1954) - Apr 02, 2009 |
| 80 | The Crying Game (1992) - Apr 02, 2009 |
| 0 | Secret Window (2004) - Apr 02, 2009 |
| 77 | The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005) - Apr 02, 2009 |
| 60 | The Weather Man (2005) - Apr 02, 2009 |
| 0 | Timecop (1994) - Apr 02, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |