TnMovieFan2

tnmoviefan2
Movie Buff - 344 Film Ratings
Member Since: 23 Dec 2010
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

91 81% 2001: A Space Odyssey (1968) - Rated 24 Dec 2010
100 97% Barry Lyndon (1975) - Rated 24 Dec 2010
100 97% Taxi Driver (1976) - Rated 24 Dec 2010
100 97% Goodfellas (1990) - Rated 24 Dec 2010
"My favorite film of all time"
47 16% Fun with Dick and Jane (2005) - Rated 24 Dec 2010
92 82% The Thing (1982) - Rated 24 Dec 2010
70 36% Rush Hour (1998) - Rated 24 Dec 2010
99 94% Vertigo (1958) - Rated 24 Dec 2010
"One of Hitchcock's masterpieces. Also contains my all time favorite movie score."
84 70% One Hour Photo (2002) - Rated 24 Dec 2010
43 14% Constantine (2005) - Rated 24 Dec 2010