Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum "Act of Valor"
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Toolvixen
Movie Buff - 136 Films Ranked
Member Since: Apr 30, 2006
Location: USA
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
90 Along Came Polly (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I thought this was a great Stiller movie, simple and funny. It was cute, and Aniston doesn't really get the recognition she deserves.
75 American Wedding (2003) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Cute movie, unlike "scary movie" sequels, this one doesn't suck. Granted half the cast isn't there, but pretty good.
91 America's Sweethearts (2001) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Another typical romance.. but of course I bit. I liked this movie.
90 The Amityville Horror (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I loved it. Ryan Reynolds definitely made this movie work. Though I enjoy the original better, I thought I wouldn't like it so much. Not too scary but Reynolds definitely made it a good movie.
80 Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I love Will Farrell, this was a funny movie. Not one of the funniest though.
81 Anger Management (2003) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Pretty funny. Predictable towards the end, but funny none-the-less.
90 Bad Santa (2003) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Great movie! It was funny and dirty (in the B.B.T way). I really enjoyed it.
90 The Banger Sisters (2002) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I loved it. Reminds me of me and my high school best friend. Seems like forever ago, though I'm only 25.
88 A Beautiful Mind (2001) - Aug 13, 2007
Mini-Review: When I first saw the movie I thought it was going to be pretty long, and drab. Surprisenly I was wrong, though the movie is on the slower and longer side, it's pretty good. Crowe did a good job.
89 Beavis and Butt-Head Do America (1996) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I miss those two! Funny movie, what do you expect?
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Toolvixen. Why not go rank more films, then come back and check it out again?