Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Turada
Movie Buff - 261 Films Ranked
Member Since: Aug 13, 2006
Location: Aberdeen, Aberdeen City, UK
Age: 25
Gender: Male
Status: Single
Bio: Twitter: http://twitter.com/#!/Turada
Blog: http://ithasbeesinit.blogspot.com/
Recent Rankings
86 The Illusionist (2010) - Apr 12, 2012
50 Barton Fink (1991) - Apr 12, 2012
95 Inception (2010) - Apr 12, 2012
60 The Birds (1963) - Apr 12, 2012
80 Schindler's List (1993) - Apr 12, 2012
67 Panic Room (2002) - Apr 12, 2012
73 The Sixth Sense (1999) - Apr 12, 2012
45 The Artist (2011) - Jan 29, 2012
Mini-Review: Empty film about nothing except meaningless nostalgia.
70 Swordfish (2001) - Jan 29, 2012
60 U-571 (2000) - Jan 29, 2012
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Turada. Why not go rank more films, then come back and check it out again?