![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Variable | |
![]() |
Movie Buff - 428 Films Ranked
Member Since: Jul 27, 2007
Location: USA
|
|
Bio: *rankings are currently off as I ran through at work. I will be fixing them up a bit, fleshing out a scoring system and giving it some balance soon.
**I'm from Penny-Arcade
| |

| 70 | Sunshine (2007) - Aug 19, 2008 |
| 85 | Iron Man (2008) - Aug 19, 2008 |
| 98 | The Dark Knight (2008) - Aug 19, 2008 |
| 95 | WALL·E (2008) - Aug 19, 2008 |
| 80 | Stand by Me (1986) - Aug 19, 2008 |
| 88 | Full Metal Jacket (1987) - Aug 19, 2008 |
| 94 | What's Opera, Doc? (1957) - Aug 19, 2008 |
| 82 | Freddy Got Fingered (2001) - Aug 19, 2008 |
| 60 | Sister Act (1992) - Aug 19, 2008 |
| 78 | Apollo 13 (1995) - Aug 19, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |