Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Vcarub20
Flick Fan - 73 Films Ranked
Member Since: Apr 11, 2006
Location: USA
Recent Rankings
95 Along Came Polly (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I like this
95 The Phantom of the Opera (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I loved it ... it felt rather long however. It was the same as the musical but, I think when its on stage its more real.
90 Batman (1989) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Its a great movie but it always creeped me out a little as a kid.
100 Beetlejuice (1988) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Thoroughly entertaining. Funny, unique, creepy, and a damn hit. Burton rocks my socks.
100 Big Fish (2003) - Aug 13, 2007
Mini-Review: So good. i loved this movie from beginning to end
95 The Butterfly Effect (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: ashton kutcher ... serious?? this was good
85 A Cinderella Story (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: REDICULOUS but entertaining
95 Closer (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Amazing Screenplay, and Stage play ... kind of boring moments but nothing a couple text messages couldnt handle.
100 Crash (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Amazing
2 Cursed (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: LOL .. if u wanna laugh
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Vcarub20. Why not go rank more films, then come back and check it out again?