![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
VivaLuis | |
![]() |
Film Freak - 765 Films Ranked
Member Since: Apr 26, 2008
Location: Changing, none, Slovenia
|
|
Message Sent!
Bio: A retired film \'lover\'.
| |

| 75 | In a Lonely Place (1950) - Jan 04, 2011 |
| 80 | My Darling Clementine (1946) - Jan 04, 2011 |
| 98 | The Thin Red Line (1998) - Jan 04, 2011 |
| 90 | Manhattan Murder Mystery (1993) - Jan 04, 2011 |
| 90 | The Dresser (1983) - Jan 04, 2011 |
| 80 | The Prime of Miss Jean Brodie (1969) - Jan 04, 2011 |
| 90 | Rosencrantz & Guildenstern Are Dead (1991) - Jan 04, 2011 |
| 75 | Double Indemnity (1944) - Jan 04, 2011 |
| 90 | A Day in the Country (1936) - Jan 04, 2011 |
| 100 | Tüzoltó utca 25. (1973) - Jan 04, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |