Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Wafflehead
Flick Fan - 49 Films Ranked
Member Since: May 7, 2008
Location: UK
Recent Rankings
90 Let the Right One In (2008) - Aug 27, 2008
70 Hostel: Part II (2007) - Aug 18, 2008
70 Hostel (2005) - Aug 18, 2008
75 Wishing Stairs (2003) - Aug 16, 2008
90 Re-Animator (1985) - Aug 13, 2008
90 Hellraiser (1987) - Aug 13, 2008
85 Damien: Omen II (1978) - Aug 07, 2008
81 Shrooms (2006) - Aug 07, 2008
80 Severance (2006) - Jul 29, 2008
71 30 Days of Night (2007) - Jul 29, 2008
Mini-Review: Although this isn't a bad film and visually it looks excellent, it just didn't do it for me. Probably worth a look, but I found it quite slow and Josh Hartnett looked a tad to young for the role.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Wafflehead. Why not go rank more films, then come back and check it out again?