![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Warr | |
![]() |
Film Freak - 727 Films Ranked
Member Since: Feb 23, 2009
Location: Newmarket, Ontario, Canada, Canada
|
|
Bio: Love music: classic rock, progressive rock/metal, altenative
Graduating with a degree in Engineering Physics in the next year
My current favourite TV show is Lost
I love animals. Especially my cat.
My favourite movie is Blade Runner.
| |

| 87 | Mr. Nobody (2009) - Mar 13, 2012 |
| 88 | Still Life (2005) - Mar 09, 2011 |
| 93 | 20-seiki shônen (2008) - Feb 21, 2011 |
| 92 | Me and You and Everyone We Know (2005) - Feb 20, 2011 |
| 88 | Eddie Izzard: Glorious (1997) - Jan 07, 2011 |
| 86 | Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) - Jan 05, 2011 |
| 85 | Rudy (1993) - Jan 05, 2011 |
| 86 | WarGames (1983) - Jan 05, 2011 |
| 85 | Ocean's Thirteen (2007) - Jan 05, 2011 |
| 82 | Men in Black II (2002) - Jan 05, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |