Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Wildebeth
Movie Buff - 387 Films Ranked
Member Since: Jul 2, 2009
Location: USA
Recent Rankings
40 My Boss's Daughter (2003) - Jan 22, 2012
20 Monster-in-Law (2005) - Jan 22, 2012
70 Gothika (2003) - Jul 05, 2009
76 My Summer of Love (2004) - Jul 05, 2009
Mini-Review: An odd movie, but it's not bad. Great acting.
89 Romeo + Juliet (1996) - Jul 05, 2009
Mini-Review: Real fans of Shakespeare (those who aren't purists, at least ) will enjoy this movie. I really appreciate all the clever "inside jokes" that tie the modern adaptation to the original story.
79 Can't Hardly Wait (1998) - Jul 05, 2009
Mini-Review: Predictable, similar to about ten other movies made around this time.
80 A Perfect Murder (1998) - Jul 05, 2009
Mini-Review: Could have been a lot better, but could have been a lot worse. I'm not a big Paltrow fan.
68 Enough (2002) - Jul 05, 2009
Mini-Review: It's not fantastic, but I really like watching it. It's a satisfying movie, though, especially on a man-hating day.
61 Urban Legend (1998) - Jul 05, 2009
Mini-Review: Decent concept, better ending than some.
65 The Day After Tomorrow (2004) - Jul 04, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Wildebeth. Why not go rank more films, then come back and check it out again?
Wildebeth's Favorite...