![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Wtr | |
![]() |
Movie Buff - 396 Films Ranked
Member Since: Jun 30, 2009
Location: Netherlands
|
|
Message Sent!
| |
| 8 | Le Samouraļ (1967) - Jul 09, 2009 |
| 9 | The Kid (1921) - Jul 09, 2009 |
| 7 | Sanjuro (1962) - Jul 09, 2009 |
| 9 | The Rules of the Game (1939) - Jul 09, 2009 |
| 9 | Kind Hearts and Coronets (1949) - Jul 09, 2009 |
| 7 | Sleuth (1972) - Jul 09, 2009 |
| 9 | City Lights (1931) - Jul 09, 2009 |
| 9 | Cries and Whispers (1972) - Jul 09, 2009 |
| 9 | The Conversation (1974) - Jul 09, 2009 |
| 7 | The Day the Earth Stood Still (1951) - Jul 09, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |