Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Yammin
Flick Fan - 25 Films Ranked
Member Since: Jan 30, 2010
Location: London, UK
Bio: I\'m an Otaku. If you know what this means, you\'re one too. Having said that, I do enjoy watching \"normal\" films since that was my first joy before coming across the second.
Recent Rankings
75 Princess Mononoke (1997) - Jan 30, 2010
100 The Lion King (1994) - Jan 30, 2010
15 2012 (2009) - Jan 30, 2010
55 Coyote Ugly (2000) - Jan 30, 2010
50 Twilight (2008) - Jan 30, 2010
Mini-Review: Lmao, when "Edward" entered the film I thought the guy was freakin' hideous. *Waits for Twilight fans to start bashing me with their Edward figurines*
85 Lost in Translation (2003) - Jan 30, 2010
85 Spanglish (2004) - Jan 30, 2010
90 Titanic (1997) - Jan 30, 2010
95 WALL·E (2008) - Jan 30, 2010
38 Maid in Manhattan (2002) - Jan 30, 2010
Mini-Review: Yeah, this is a pretty harsh score..
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Yammin. Why not go rank more films, then come back and check it out again?