![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
abowloffire | |
![]() |
Movie Buff - 266 Films Ranked
Member Since: Feb 13, 2009
Location: Philippines
|
|
Message Sent!
| |

| 85 | Tokyo Chorus (1931) - Feb 27, 2009 |
| 75 | The Straits of Love and Hate (1937) - Feb 27, 2009 |
| 76 | No Regrets for Our Youth (1946) - Feb 27, 2009 |
| 80 | The Assassin (1964) - Feb 25, 2009 |
| 85 | Kwaidan (1964) - Feb 25, 2009 |
| 80 | Blind Beast (1969) - Feb 25, 2009 |
| 79 | City on Fire (1987) - Feb 13, 2009 |
| 80 | A Chinese Odyssey Part One - Pandoras Box (1994) - Feb 13, 2009 |
| 77 | God of Gamblers (1989) - Feb 13, 2009 |
| 77 | Made in Hong Kong (1997) - Feb 13, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |