Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Great supporting actors...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
actiondealer
Movie Buff - 103 Films Ranked
Member Since: Jun 26, 2006
Location: USA
Recent Rankings
90 Hero (2002) - Aug 13, 2007
80 V for Vendetta (2006) - Aug 13, 2007
35 Timecop (1994) - Aug 13, 2007
100 Spider-Man 2 (2004) - Aug 13, 2007
70 Fantastic Four (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: A solid introductory movie...but I am waiting to see how the sequel will turn things up a notch in action.
80 The Quick and the Dead (1995) - Aug 13, 2007
Mini-Review: This movie was solid & very entertaining. Sam Raimi is one of my favorite directors when it comes to action and sometimes story. Worth watching....
80 From Dusk Till Dawn (1996) - Aug 13, 2007
55 AVP: Alien vs. Predator (2004) - Aug 13, 2007
70 Assault on Precinct 13 (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Decent remake of the original. Actor performances felt a little flat.
50 Stealth (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I am speechless......movie had so much potential.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with actiondealer. Why not go rank more films, then come back and check it out again?