![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
albievo | |
![]() |
Movie Buff - 276 Films Ranked
Member Since: Aug 18, 2009
Location: South Portland, ME, USA
|

| 95 | The Iron Giant (1999) - May 05, 2012 |
| 94 | Rounders (1998) - Mar 31, 2012 |
| 95 | Invictus (2009) - Mar 31, 2012 |
| 94 | Stuart Little (1999) - Mar 31, 2012 |
| 85 | Deep Blue Sea (1999) - Mar 31, 2012 |
| 94 | The Fighter (2010) - Mar 31, 2012 |
| 94 | Kids (1995) - Mar 31, 2012 |
| 90 | Kill Bill: Volume 1 (2003) - Mar 31, 2012 |
| 90 | Inception (2010) - Sep 02, 2011 |
| 95 | Double Indemnity (1944) - Apr 18, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |