![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
alirahmani | |
![]() |
Movie Buff - 270 Films Ranked
Member Since: Oct 6, 2010
Location: mashhad, khorasan, Iran
|
|
Bio: I write stuff. mostly short fictions. I also love cinema and music.
| |

| 72 | The Night of the Hunter (1955) - May 28, 2012 |
| 72 | Confessions of a Dangerous Mind (2002) - May 17, 2012 |
| 79 | The Lost Weekend (1945) - Mar 18, 2012 |
| 77 | The Talented Mr. Ripley (1999) - Jan 12, 2012 |
| 77 | Rain Man (1988) - Nov 23, 2011 |
| 85 | Spirited Away (2002) - Nov 09, 2011 |
| 83 | The Graduate (1967) - Oct 31, 2011 |
| 80 | Kill Bill: Volume 1 (2003) - Oct 21, 2011 |
| 81 | Inception (2010) - Oct 10, 2011 |
| 79 | The Prestige (2006) - Oct 08, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |