Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
andy19363
Flick Fan - 57 Films Ranked
Member Since: Aug 23, 2009
Location: Adelaide, Australia
Recent Rankings
40 The Deep (1977) - Jul 07, 2010
Mini-Review: although deserves a special mention for Jaqueline Bisset's chest.........
60 Jaws (1975) - Jul 07, 2010
59 Gran Torino (2008) - Jul 07, 2010
Mini-Review: Clint Eastwood plays......Clint Eastwood! A so-so movie with a cliched story and a very poor supporting cast. everything Clint touches seems to turn to gold............even when it's crap
90 The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) - Jul 07, 2010
Mini-Review: quite stunning.....
70 Pink Floyd The Wall (1982) - Jul 06, 2010
60 Joe Strummer: The Future Is Unwritten (2007) - Jul 06, 2010
Mini-Review: Enjoyable insight into the man.......slightly frustrated by the lack of labelling on who was actually speaking on camera...fine for those that know, but perhaps bemusing for those that didn't recognise or know of the contributers
65 24 Hour Party People (2002) - Jul 06, 2010
80 Billy Elliot (2000) - Jul 06, 2010
75 Being There (1979) - Jul 06, 2010
80 Gladiator (2000) - Jul 06, 2010
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with andy19363. Why not go rank more films, then come back and check it out again?