Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
aneeroodh
Flick Fan - 26 Films Ranked
Member Since: Oct 26, 2010
Location: Mumbai, Maharashtra, India
Recent Rankings
93 The King's Speech (2010) - Jan 08, 2012
49 Friends with Benefits (2011) - Dec 29, 2011
95 Rio (2011) - Dec 29, 2011
99 Kung Fu Panda 2 (2011) - Dec 29, 2011
Mini-Review: The part one missed out on Oscar win because of Wall-E, but this one sure has a shot this time...
52 No Strings Attached (2011) - Dec 29, 2011
73 Just Go with It (2011) - Dec 29, 2011
89 Insidious (2010) - Dec 29, 2011
Mini-Review: Insidious is a really scary movie. (Grudge and The Ring fans stay away) There were moments when I jumped, right off my chair...!
99 Contagion (2011) - Dec 29, 2011
Mini-Review: In “Contagion,” social paranoia reaches its logical end point; the everyday streams of connection—the personal and professional meetings that make economic and social life and pleasure possible—become the vehicle of our destruction.
79 Melancholia (2011) - Dec 29, 2011
25 Battle: Los Angeles (2011) - Dec 29, 2011
Mini-Review: How come the makers of this film failed to realize what this thing was turning into? I mean they watched it several times while editing it, right?
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with aneeroodh. Why not go rank more films, then come back and check it out again?