Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Great supporting actors...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
avalonian
Flick Fan - 14 Films Ranked
Member Since: Feb 7, 2009
Location: Ocala, FL, USA
Recent Rankings
75 American Psycho (2000) - Feb 08, 2009
Mini-Review: Love it.
80 Mary Poppins (1964) - Feb 08, 2009
Mini-Review: I love this movie. I think everyone who remembers it does.
75 Grindhouse (2007) - Feb 08, 2009
Mini-Review: I thought this movie was dirty, raw, and delightful.
80 28 Weeks Later... (2007) - Feb 07, 2009
Mini-Review: Fabulous followup. I love the new zombie approach.
40 Panic Room (2002) - Feb 07, 2009
Mini-Review: Umm....usually I love Jodie Foster, but this didn't do it for me at all. I have never seen the last 10 minutes because I somewhow had two DVD's that were messed up right at the end (how weird is that?). Sadly, I just don't care.
80 Day of the Dead (1985) - Feb 07, 2009
Mini-Review: Brains!!!! Zombies brought me and my husband together, so I give them nothing but love.
60 Antz (1998) - Feb 07, 2009
Mini-Review: Cute, but the animation weirds me out.
75 Forrest Gump (1994) - Feb 07, 2009
Mini-Review: Touching, seen it a dozen times, the book was far more.......realistic?
75 Never Been Kissed (1999) - Feb 07, 2009
Mini-Review: Cutesy and fun, just like Drew should be,
80 Matchstick Men (2003) - Feb 07, 2009
Mini-Review: I love Nic Cage. He makes me smile, and I love watching him con and be conned.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with avalonian. Why not go rank more films, then come back and check it out again?