![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
badbadkid | |
![]() |
Film Freak - 523 Films Ranked
Member Since: Jan 10, 2011
Location: Turku, Turku, Finland
|
|
Bio: Master student in chemistry and into stand-up comedy!
| |

| 100 T10 | The Conversation (1974) - Jan 16, 2011 |
| 95 T8 | Mildred Pierce (1945) - Jan 16, 2011 |
| 85 T4 | Show Me Love (1998) - Jan 16, 2011 |
| 99 T9 | Ninotchka (1939) - Jan 16, 2011 |
| 100 T10 | The Sting (1973) - Jan 16, 2011 |
| 96 T8 | Rosemary's Baby (1968) - Jan 12, 2011 |
| 94 T7 | Judgment at Nuremberg (1961) - Jan 12, 2011 |
| 98 T9 | The Maltese Falcon (1931) - Jan 12, 2011 |
| 92 T7 | Beau Geste (1939) - Jan 12, 2011 |
| 98 T9 | The Public Enemy (1931) - Jan 12, 2011 |
Criticker.com © 2004-2013 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS |
Terms & Conditions10,047,000 Movie Rankings and Counting... |