![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
beach | |
![]() |
Movie Buff - 267 Films Ranked
Member Since: Nov 26, 2009
|
|
Message Sent!
Bio: I use Roger Ebert's philosophy of rating. (explaination: http://bit.ly/d6YECO)
This is a real-time record. These are all of the films I've watched since Nov 26 '09. I rate usually within a few hours after seeing them. | |

| 99 | Night and Fog (1955) - Feb 09, 2012 |
| 99 | Touch of Evil (1958) - Feb 08, 2012 |
| 99 | Battleship Potemkin (1925) - Feb 06, 2012 |
| 100 | Y Tu Mamá También (2001) - Feb 05, 2012 |
| 96 | Rashomon (1950) - Feb 05, 2012 |
| 98 | Ocean's Eleven (2001) - Feb 04, 2012 |
| 99 | The Rules of the Game (1939) - Feb 02, 2012 |
| 98 | La Jetée (1962) - Feb 02, 2012 |
| 98 | La Cabina (1972) - Feb 02, 2012 |
| 96 | Tinker, Tailor, Soldier, Spy (2011) - Jan 16, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |