![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
bennyg | |
![]() |
Movie Buff - 258 Films Ranked
Member Since: Oct 28, 2009
Location: Australia
Age: 23
Gender: Male
|
|
Message Sent!
| |

| 80 | Senna (2010) - Feb 09, 2012 |
| 80 | Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse (1991) - Jan 26, 2012 |
| 70 | Le Petit soldat (1963) - Jan 24, 2012 |
| 70 | Alphaville (1965) - Jan 24, 2012 |
| 70 | Shadows of Our Forgotten Ancestors (1964) - Jan 21, 2012 |
| 80 | A Woman Is a Woman (1961) - Jan 21, 2012 |
| 80 | Un Chien Andalou (1929) - Jan 15, 2012 |
| 70 | The Exterminating Angel (1962) - Jan 15, 2012 |
| 80 | The Mirror (1975) - Jan 13, 2012 |
| 90 | Persona (1966) - Jan 13, 2012 |
| Directors | Jean-Pierre Jeunet |
| Writers | Jean-Pierre Jeunet |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |