berkeleyb

berkeleyb
Movie Buff - 285 Film Ratings
Member Since: 13 Feb 2012
Location: Morgantown, WV, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

76 69% From Dusk Till Dawn (1996) - Rated 18 Feb 2012
"It begins with a Resevior Dog's esque grittiness as two bank robbers murder their way to the Mexican border. But upon their arrival, everything you thought would happen was shattered. This movie was also a great example of Tarantino's acting at its best."
70 50% Spirited Away (2001) - Rated 14 Feb 2012
45 5% The Day the Earth Stood Still (2008) - Rated 14 Feb 2012
79 76% Moon (2009) - Rated 14 Feb 2012
55 15% Fantastic Four (2005) - Rated 14 Feb 2012
82 83% Saving Private Ryan (1998) - Rated 14 Feb 2012
80 80% Burn After Reading (2008) - Rated 14 Feb 2012
74 60% Cold Mountain (2003) - Rated 14 Feb 2012
50 9% Death Proof (2007) - Rated 14 Feb 2012
50 9% Juno (2007) - Rated 14 Feb 2012