besmin

besmin
Movie Buff - 464 Film Ratings
Member Since: 06 Feb 2014
Location: Netherlands
Age: 39
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I like realism and documentaries. I've made small movies and worked in advertising and I wish I could make a movie one day but for now, I'm just a critique.

more Recent Ratings

94 89% The Godfather: A Novel for Television (1977) - Rated 23 Mar 2024
85 56% Better Call Saul (2015) - Rated 18 Feb 2024
65 19% Rio (2011) - Rated 17 Feb 2024
"I couldn’t go as far as 15 minutes. Weak beginning with so many time jumps."
87 65% Limelight (1952) - Rated 11 Feb 2024
92 84% Geri's Game (1997) - Rated 17 Sep 2023
85 56% Knick Knack (1989) - Rated 17 Sep 2023
90 77% Luxo Jr. (1986) - Rated 17 Sep 2023
75 33% One Man Band (2005) - Rated 17 Sep 2023
95 92% Presto (2008) - Rated 17 Sep 2023
90 77% Red's Dream (1987) - Rated 17 Sep 2023