Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
biodomer
Movie Buff - 165 Films Ranked
Member Since: Mar 7, 2010
Location: Canada
Recent Rankings
88 Sliding Doors (1998) - Aug 30, 2011
83 Air Force One (1997) - Aug 30, 2011
87 Role Models (2008) - Aug 30, 2011
100 The Evil Dead (1981) - Aug 30, 2011
Mini-Review: of course it had its flaws, but without this film so many others just wouldn't be. It created an entire subgenre, has amassed an incredibly loyal cult following and was even spun off into a successful musical. A must see for anyone looking to make movies
87 Corpse Bride (2005) - Aug 30, 2011
83 The Mummy (1999) - Aug 30, 2011
24 Knowing (2009) - Aug 30, 2011
84 Bruce Almighty (2003) - Aug 30, 2011
100 Up (2009) - Aug 30, 2011
87 Election (1999) - Aug 30, 2011
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with biodomer. Why not go rank more films, then come back and check it out again?