Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
bluebobs
Movie Buff - 193 Films Ranked
Member Since: Apr 9, 2010
Age: 20
Gender: Female
Status: Attached
Recent Rankings
86 Rope (1948) - Aug 11, 2010
79 The Devil's Backbone (2001) - Aug 11, 2010
78 Zelig (1983) - Aug 11, 2010
Mini-Review: I haven't yet seen a Woody Allen film I didn't liked.
89 The Philadelphia Story (1940) - Aug 11, 2010
Mini-Review: Even though I have only recently seen thisfilm for the first time, it may well have become one of my favourites. Both Katherine Hepburn and James Stewart shine in this film.
95 Brief Encounter (1945) - Aug 11, 2010
28 The Mummy Returns (2001) - Apr 16, 2010
82 Paris, je t'aime (2006) - Apr 10, 2010
Mini-Review: Because I'm too romantic.
72 Dumbo (1941) - Apr 10, 2010
16 The Princess Diaries (2001) - Apr 10, 2010
81 Eraserhead (1977) - Apr 10, 2010
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with bluebobs. Why not go rank more films, then come back and check it out again?