Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
bluetin
Flick Fan - 25 Films Ranked
Member Since: May 10, 2007
Location: USA
Recent Rankings
95 Vantage Point (2008) - Mar 13, 2008
100 Fight Club (1999) - Feb 09, 2008
90 Hitman (2007) - Feb 09, 2008
Mini-Review: if it was me who was writing the screenplay i would have put less of a love story in it!!
100 Superbad (2007) - Feb 09, 2008
75 The Hitcher (2007) - Nov 05, 2007
Mini-Review: the best part about it was the nine inch nails song.
100 The Omen (2006) - Nov 05, 2007
50 Hostel: Part II (2007) - Aug 21, 2007
Mini-Review: its the same thing as the first one but with girls. if you havent seen hostel 2 yet your not missing out on much. i did like the ending.
100 1408 (2007) - Aug 21, 2007
90 Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2007) - Jul 27, 2007
Mini-Review: the whole documentry feel to the movie was kinda annoying at first but i ended up liking it. i like how the movie was written. its like they actually thought about it instead of giving you something that was just thrown up, for example: captivity.
35 Bug (2007) - Jun 14, 2007
Mini-Review: bug was a waste of my time.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with bluetin. Why not go rank more films, then come back and check it out again?