Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
broken_glass
Movie Buff - 356 Films Ranked
Member Since: May 19, 2007
Location: USA
Bio: My scale: 90-100 - I love this film. It can probably be called a masterpiece/classic/whatever. 70-89 - I like these a lot and would give them multiple viewings. 60-69 - I like these and may or may not watch them again. 30-59 - Varying levels of mediocrity or indifference. 0-29 - I actively dislike or hate this film.
Recent Rankings
65 American Beauty (1999) - May 22, 2007
65 Diner (1982) - May 22, 2007
15 Rocky V (1990) - May 22, 2007
90 The Gold Rush (1925) - May 22, 2007
70 The Road Warrior (1981) - May 22, 2007
65 Maria Full of Grace (2004) - May 22, 2007
60 Matchstick Men (2003) - May 22, 2007
60 Freeway (1996) - May 21, 2007
65 Stardust Memories (1980) - May 21, 2007
35 The Waterboy (1998) - May 21, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with broken_glass. Why not go rank more films, then come back and check it out again?