![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
buddymcl | |
![]() |
Cinema Addict - 1046 Films Ranked
Member Since: Nov 28, 2009
Location: Pickering, Ontario, Canada
|
|
Message Sent!
Bio: A little song, a little dance, a little seltzer, down your pants.
| |

| 80 | Battle of the Coral Sea (1959) - Feb 04, 2012 |
| 85 | The Teahouse of the August Moon (1956) - Feb 04, 2012 |
| 71 | Rocketship X-M (1950) - Feb 04, 2012 |
| 75 | Ivanhoe (1982) - Dec 20, 2011 |
| 75 | Minority Report (2002) - Dec 20, 2011 |
| 85 | The Thing (2011) - Dec 05, 2011 |
| 10 | Thor (2011) - Dec 05, 2011 |
| 85 | Fright Night (1985) - Aug 27, 2011 |
| 85 | Spartacus (1960) - Aug 13, 2011 |
| 84 | Rise of the Planet of the Apes (2011) - Aug 12, 2011 |
| Actors | James Mason |
| Directors | John Ford Sam Peckinpah |
| Writers | Sam Peckinpah |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |