Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
captainmc
Flick Fan - 70 Films Ranked
Member Since: Apr 23, 2009
Location: winona, Minnesota/United States, USA
Bio: Well, just now I googled \"Pandora for movies\" because I always find myself wanting to watch movies but I never know what to see....so hopefully this helps.
Recent Rankings
84 Cloverfield (2008) - Apr 23, 2009
80 The Aviator (2004) - Apr 23, 2009
80 Billy Madison (1995) - Apr 23, 2009
85 Catch Me If You Can (2002) - Apr 23, 2009
75 Matchstick Men (2003) - Apr 23, 2009
20 Miss Congeniality (2000) - Apr 23, 2009
90 Hot Fuzz (2007) - Apr 23, 2009
88 Lars and the Real Girl (2007) - Apr 23, 2009
90 Bowfinger (1999) - Apr 23, 2009
92 Kill Bill: Volume 1 (2003) - Apr 23, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with captainmc. Why not go rank more films, then come back and check it out again?